Geen afbeeldingen? Webversie

OVAM

Richtlijnen bodemdeskundigen september 2020

Tributyltin (TBT) – voorlopige richtlijnen

Ter ondersteuning van te nemen beslissingen heeft VITO in 2015 getracht een tentatieve invulling te geven aan waarden die tot doel hebben bodem en/of grondwater te beschermen bij toepassing van een tributyltin (TBT)-houdende waterbodem. Om de bodemsaneringsdeskundigen te ondersteunen bij hun evaluatie van de analyseresultaten voor het gebruik van bodemmaterialen waarin TBT als verdachte stof kan voorkomen stelt OVAM de resultaten van de studie ter beschikking.  De deskundige kan met deze basisgegevens verder aan de slag in specifieke dossiers.

Lees meer

Beslissingsondersteunend systeem voor waterbodemsanering (BOSS)

VITO heeft in opdracht van en in samenwerking met de OVAM een beslissingsondersteunend systeem voor waterbodemsanering (BOSS WB) uitgewerkt.

Lees meer
 

Uren verplichte bijscholing bodemsaneringsdeskundigen 2020

De OVAM gaat over tot steekproefsgewijze controle van uw gevolgde bijscholing. Lees in dit artikel ook wat de OVAM besliste in verband met de impact van de Covid-19 crisis op het te aantal te volgen uren bijscholing voor 2020.

Lees meer

Erratum Code van goede praktijk methodologie “DAEB” en risico-evaluatie – versie augustus 2020

De Code van goede praktijk methodologie “DAEB” en risico-evaluatie  – versie augustus 2020 werd eind augustus op de OVAM website gepubliceerd. Na de goedkeuringsronde en de publicatie werd nog een materiële vergissing vastgesteld.

Lees meer
 

Erratum standaardprocedure Technisch Verslag

De aangepaste standaardprocedure voor de opmaak technisch verslag is vanaf 1 september 2020 in voege. De procedure staat gepubliceerd op de website van OVAM. Bij tabellen 2 en 3 van de standaardprocedure moeten volgende correcties opgenomen worden (vet, schuin en onderlijnd).
Voor partijen van gekende herkomst, waarin asbest als verdachte parameter voorkomt kan het aantal analyses op het SAP pakket beperkt worden.

Lees meer

Seminar 4 september 2020 – presentaties en vragen/antwoordenlijst

Op 4 september organiseerde de OVAM een seminar over de wijzigingen van de wetgeving, de standaardprocedures, de codes van goede praktijk en de kwaliteitsopvolging.

Lees meer
 

Eindejaarsregeling

Ieder jaar komen er veel aanvragen om een dossier nog af te ronden voor het jaareinde. Om hieraan te kunnen voldoen vragen wij u om rekening te houden met de volgende regeling:

Lees meer
 

Dit is een officiële e-nieuwsbrief van de Vlaamse overheid vlaanderen.be  -  ovam.be

Over de Richtlijnen bodemsaneringsdeskundigen: Voor meer informatie kunt u een e-mail sturen naar nieuwsbrief@ovam.be

Uw abonnement: U ontvangt de Richtlijnen bodemsaneringsdeskundigen omdat u zich inschreef via onze website. Als u deze nieuwsbrief niet meer wilt ontvangen, dan kunt u zich hier uitschrijven

over OVAM
DISCLAIMER

 
FacebookTwitterLinkedIn
  
Uitschrijven