STAND VAN ZAKEN ___________________________
Middagsessie 'Toegankelijkheid'
Toegankelijkheid is een begrip met vele gezichten dat ieder van ons op één of andere manier aanbelangt. Tijdens de middagsessie op dinsdag 22 maart legt Mieke Broeders, algemeen directeur van Enter vzw, het Vlaams Expertisecentrum Toegankelijkheid, uit waarop toegankelijkheid allemaal kan slaan en waarom het zo belangrijk is hier oog voor te hebben. Aarzel niet en schrijf je nu in. Er zijn nog heel wat plaatsen vrij. Inschrijven kan via het extranet of via een mailtje aan Tim Willems.
Inschrijven via het extranet
Niet enkel de hofleverancier biedt kwaliteit !
De Vlaamse overheid wil, via een kwalitatief hoogstaande dienstverlening, zijn dagelijkse klanten als een koning behandelen.
Een sprekend voorbeeld is de Vlaamse infolijn. Via het oproepnummer 1700 vinden burgers, ondernemingen en instellingen, al meer dan 10 jaar met succes, de weg naar informatie en diensten van de Vlaamse overheid. Kwaliteitsnormen zijn hierbij geen utopie, maar inherent aanwezig in de werking en de dienstverlening van de Vlaamse infolijn.
Ook het Departement EWI werkt voortdurend aan het verbeteren van de kwaliteit van zijn werking en dienstverlening o.a. via Actieplan Samen Vooruit. Denk maar aan: ‘permanentie administratieve ondersteuning’, ‘optimalisatie van de processen: financiële dossiers (uitgaven en ontvangsten), beantwoorden parlementaire vragen en MOD-processen’, ‘gebruiksvriendelijke databank DOSOP’, ‘DOSOP-nummer in alle communicatie’, ‘website met anysurfer label en rubriek klachten’, ‘generieke e-mailadressen zoals facility@ewi.vlaanderen.be, etc.
Wil je ook werken aan een kwaliteitsvolle werkomgeving?
Haal dan inspiratie uit de rubriek Kwaliteit op het extranet van het departement EWI. Daar vind je informatiebronnen met goede praktijkvoorbeelden, een overzicht van de belangrijkste spelers en conferenties in het kwaliteitsveld en enkele publicaties. Veel Succes!
Kwaliteit op het extranet
EHBO-brevet
In het kader van het jaarlijks preventieplan rond veiligheid en welzijn legt het Departement EWI een lijst aan van alle collega’s die een EHBO-brevet bezitten, alsook van de geldigheidsduur van dit brevet. Beschik je over een EHBO-brevet? Gelieve te mailen of te bellen naar Ivan Uleyn van het team Personeel (tel. 3 5850).
Voor hulpverleners en geïnteresseerde hulpverleners worden er in het voorjaar infosessies EHBO georganiseerd. Meer informatie hierover vind je op de Koepelsite.
meer info EHBO infosessies
ONDERTUSSEN BIJ EWI______________________
Nieuwe collega's
Sinds 7 maart is Kevin Desmijter aan de slag bij EWI. Kevin volgt een masteropleiding handelswetenschappen (Finance en Risk management) aan de Hogeschool Gent en loopt stage bij ons tot 21 mei 2011. Hij zal zich focussen op de thema’s Bazel III, duurzaam ondernemen en de gazellesprong binnen de afdeling Ondernemen en Innoveren onder begeleiding van Jan Van Nispen. Je kan hem bereiken via kevin.desmyter@ewi.vlaanderen.be of op het nummer 02 553 40 78.
Deze week startte ook Leen Van Campe bij EWI. Leen heeft Latijn en Grieks gestudeerd en Oost-Europese talen en culturen. Daarnaast volgde ze een opleiding tot Web Developer. Je vindt haar bij de afdeling Kennisbeheer waar ze zich voornamelijk zal focussen op de verdere uitbouw van het FRIS-portaal. Leen is bereikbaar via leen.vancampe@ewi.vlaanderen.be of op het nummer 02 553 59 84.
|
GOED OM WETEN________________________________
Sjablonen voor vorderingsbrieven
Op het extranet zijn twee nieuwe sjablonen voor vorderingsbrieven geplaatst, één in het Nederlands en één in het Engels.
meer info op het extranet
Veilig IT gebruik
De afdeling communicatie van het beleidsdomein Landbouw en Visserij is gestart met een ludieke bewustmakingscampagne rond veilig IT gebruik en informatieveiligheid. Ontdek tip 1 over veilige paswoorden.
tip 1 veilige paswoorden
Vrouwen in debat op vrouwendag
Tijdens een debat op Internationale Vrouwendag, 8 maart, gingen enkele topvrouwen dieper in op de moeizame doorstroom van vrouwen naar leidinggevende functies.
Lena De Meerleer (Algemeen directeur Productie VRT), Katrien Verhegge (Administrateur-generaal Kind & Gezin), Natalie Verstraete (Afdelingshoofd bij het Departement Onderwijs en Vorming) en AbigailLevrau (GUBERNA, Het Instituut voor Bestuurders) vertelden aan journaliste Linda de Win over hun ervaringen als vrouwelijke leidinggevenden.
Het debat was een initiatief van de dienst Emancipatiezaken.
lees meer op het extranet
VOOR, TIJDENS EN NA HET WERK__________
Vlaanderen in Actie op facebook en twitter
De campagne Vlaanderen in Actie wordt sinds de start in het voorjaar 2010 ook via de sociale media gepromoot. Heb je een facebook- of twitteraccount, wordt dan fan en volg het ViA-nieuws op de voet. ViA vind je op facebook www.facebook.com/vlaandereninactie. Op twitter kan je ViA volgen op @via_vlaanderen.
Nieuw aanbod Sociale Dienst
De Sociale Dienst vernieuwt zeer regelmatig haar aanbod. Ontdek de nieuwe aanbiedingen voor Zoo Antwerpen, Planckendael, Plopsaland en Aquatopia op de website. Verder wordt ook het aanbod van de jeugdvakanties Top Vakantie verlengd en vind je aantrekkelijke aanbiedingen voor wie houdt van actie en avontuur.
Op zondag 29 mei 2011 organiseert de vzw Sociale Dienst een eerste Gezinsdag
in Hofstade. Voor de sportievelingen staan er een 20-tal sporten en dansinitiaties op het programma. Maar er werd ook aan de recreatievellingen gedacht met tal van randanimatie. Zo kan je gratis het museum “sportimonium” bezoeken. Daar kan je aan de test “meten met atleten” deelnemen. Voor de kinderen is er onder andere een springkasteel, kindergrime, crea-ateliers en een heus “circus in beweging” voorzien. De allerkleinsten kunnen terecht in de “speeltuin Zomerlust”. Voor elk wat wils dus. Heerlijk ontspannen en genieten! Tot slot zorgen een Dixielandband, Springloaded en Sam Gooris voor de nodige ambiance. Binnenkort meer info op de site van de Sociale Dienst.
meer info op de website van de VZW Sociale Dienst
meer info op de Koepelsite
|