Bekijk de Webversie

 

ET

WEWIS-commissie

O.a. intentieverklaring en de overheidssteun voor Volvo Car Gent, uitbreiding van de Vlaamse energiesteun, efficiëntie en effectiviteit van de Vlaamse innovatie- en O&O-steun in het licht van de Europese landenspecifieke aanbevelingen, geplande kapitaalverhoging bij Port of Antwerp-Bruges en de economische impact voor Vlaanderen, Antwerpen en Brugge, logistieke ondersteuning via spoorinfrastructuur van de kandidatuur van de Einsteintelescoop in de Euregio en Vlaamse waarborg voor het chemiebedrijf Vynova in Tessenderlo-Ham.

>> Bekijk alle vragen en antwoorden 

Vlaamse Regering

Beslissingen Vlaamse Regering

O.a. hersamenstelling raad van bestuur Plantentuin Meise, hervorming Vlaams opleidingsverlof en bekrachtiging en afkondiging decreet over het stelsel van Loopbaankrediet.

>> Bekijk alle beslissingen in detail

VIB

VIB verheugd over nieuwe Europese regelgeving rond New Genomic Techniques

Het Europees Parlement keurde vorige week de nieuwe regelgeving rond New Genomic Techniques (NGT’s) goed. “Dit bevestigt dat Europa kiest voor een toekomst waarin wetenschap en innovatie effectief zullen bijdragen aan duurzaamheid en voedselzekerheid,” aldus het VIB dat jarenlang actief meewerkte  aan het tot stand komen van de nieuwe Europese regels.

>> Lees meer 

VLAIO

Schaarste aan bedrijfsruimte in Vlaanderen blijft toenemen

De ruimte voor economische activiteiten in Vlaanderen staat steeds meer onder druk. Dat blijkt uit het nieuwe VLAIO-rapport 'Economisch ruimtegebruik in Vlaanderen – situatie 2026'. Het bedrijfsleven benut vandaag vrijwel alle beschikbare ruimte. Als we de vernieuwing van onze economie willen blijven ondersteunen, is bijkomend aanbod nodig.

>> Lees meer 

PIO

Nieuwe PIO-oproep voor innovaties bij Vlaamse publieke organisaties

Heb je een innovatieve uitdaging zonder kant-en-klare oplossing? Ontdek de PIO-oproep 2026 en schrijf je in voor de online infosessie op 3 september.

>> Lees meer 

Ook nog deze week


Agenda


Meest gelezen vorige week
  1. Nieuw : De Inheemse Floratuin
  2. Beslissingen Vlaamse Regering - Werk, Economie, Wetenschap, Innovatie en Sociale Economie (12 juni 2026)
  3. Commissie voor Werk, Economie, Wetenschap, Innovatie en Sociale Economie (WEWIS) (11 juni 2026)
     


© 2026. Departement Werk, Economie, Wetenschap, Innovatie en Sociale Economie
Beheer inschrijving
Uitschrijven