Nieuwsbrief Hyla Amfibieën- en reptielenwerkgroep

Geen afbeeldingen? Webversie

Hyla werkgroep

Al paddentrek wat de klok slaat!

© Hugo Willocx

Herbekijk de eerste grote paddenoverzet-webinar!

Donderdag 18 februari konden zij die wouden een gratis webinar rond de paddenoverzet bijwonen. Van naaldje tot draadje werd alles uit de doeken gedaan. Je kan deze webinar vanaf vandaag herbekijken op het Youtube kanaal van Natuurpunt Studie.

Herbekijk hier de paddenoverzet-webinar!

Herpes op je overzetlocatie of ten velde?

Net als vorig jaar vragen we met aandrang om oog te hebben voor padden en kikkers die mogelijks besmet zijn met het herpesvirus. Besmette padden krijgen bij zware besmettingen bruine tot donkerbruine vlekken op de rug, keel en buik. Bij kikkers gaat het om blaasjes die een gedeelte of het gehele lichaam kunnen bedekken.

Merk je een dier op met zulke donkere vlekken of blaasjes, neem dan duidelijke foto’s van het dier, voer je waarneming in op www.waarnemingen.be met in het notitieveld ‘Herpes’ en meld je waarneming vervolgens via meldpuntziekeamfibieen@ugent.be.

Lees meer over herpes bij padden en kikkers!

Afgelopen winterprik zorgde voor vorstslachtoffers

In heel wat poelen en vijvertjes werden de voorbije dagen, na de dooi van het ijs, dode, opgezwollen kikkers en salamanders aangetroffen. Ze zijn gestorven door verstikking als gevolg van de productie van ‘moerasgassen’ op de bodem van de dichtgevroren waterpartij. Een fenomeen waarvan we de schaal niet kunnen inschatten. 

Ook hier vragen we deze waarnemingen met bijhorende foto's in te voeren op www.waarnemingen.be. Kies bij ‘gedrag’ de optie ‘dood’ en zet in het notitieveld ‘vorstslachtoffer’.

Lees hier het natuurbericht over vorstslachtoffers!

Hoe goed ken jij onze amfibieën? 

Het hoeft niet altijd te serieus te zijn. Waarom eens geen leuk quizje om je kennis van onze inheemse amfibieën te testen? Haal jij 10 op 10?

Doe hier de quiz!

Paddenoverzet in het nieuws

En ook dit jaar is er heel wat aandacht voor de paddentrek in de grootste mediakanalen van ons land zoals Het Journaal Laat en VTM Nieuws, maar ook op zowat alle radiostations is het thema ondertussen de revue gepasseerd.

VRT - Het Journaal Laat - vanaf 13m'03
VTM Nieuws - vanaf 42'20

Heb je na al dat paddennieuws goesting gekregen om ook de handen uit de mouwen te steken? Bij jou in de buurt is er vast een overzetactie. Neem een kijkje op de Hyla website en ontdek waar je kan helpen.

Veel plezier!

Hyla-werkgroep Natuurpunt

 
FacebookTwitterInstagramWebsitePinterest
    www.hylawerkgroep.be
  Deel 
  Tweet 
  Doorsturen 
Voorkeuren aanpassen  |  Uitschrijven