 |
Beste nieuwsbrieflezers,
Op 15 aug gestart en alweer twee evenementen achter de rug: hoog tijd om mezelf aan u voor te stellen.
Ik ben Hanno Tomassen, sinds drie weken de nieuwe directeur van Cultuur19. Vanuit mijn werkzaamheden als hoofd Muziek voor het Utrechts Centrum voor de Kunsten heb ik Leidsche Rijn in de de afgelopen jaren leren kennen als een wijk met grote mogelijkheden voor kunst en cultuur. De behoefte is groot en de infrastructuur dynamisch. Ik zie Leidsche Rijn als dé plek waar kunstenaars als maker kunnen wonen en werken, waar informele werk- en broedplaatsen kunnen zorgen voor verrassend materiaal en waar jongeren interessant cultuuraanbod moeten kunnen vinden.
De komende tijd zal ik mij met hart en ziel hiervoor inzetten, omdat ik dagelijks besef dat kunst en cultuur ervoor zorgen, dat iedere dag weer anders is.
Vriendelijke groet,
Hanno Tomassen
|
 |
Leidsche Rijn Festival 2011
Het zit er weer op!
De fans zal het niet ontgaan zijn: het Leidsche Rijn Festival had dit jaar te kampen met de nodige nattigheid. Buien trokken de hele dag over het festivalterrein.
Journalist/columnist en wijkbewoner Wouter de Heus bracht in zijn fotoverslag voor DNU de slagregens, wolkbreuken en pijpenstelen prachtig in beeld en columniste Vinexvrouwtje doopte in haar column in het AD/UN het festival om tot Leidsche Rijn Plenstival.
Het festival heeft ondanks het weer ruim 600 bezoekers getrokken, die zich prima vermaakten met de kindertheatervoorstellingen, creatieve workshops en doe-het-zelfhoreca. Bekijk de foto's op onze Picasasite (met dank aan Erik Meijers en Ageeth Hummeling) en op www.leidscherijnfestival.nl.
Volgend jaar is het festival op zondag 26 augustus!
|
 |
14 sept Open Dag cursussen Brede School Het Zand
Het cursusseizoen gaat weer van start in september. En er is vanalles te doen in Brede School Het Zand: van musical tot muziekles, van circus tot dansen! Op 14 september zetten we tussen 15.00 en 17.00 uur de deuren wagenwijd open en mogen kinderen gratis een proeflesje nemen.
De bar is geopend voor een drankje en een zakje chips.
Locatie: Brede School Het Zand (Pauwoogvlinder 20, Utrecht)
Meer informatie: www.bredeschoolutrecht.nl/hetzand
|
 |
25 sept Bioscoop Het Zand
Lekker lui naar films kijken in Bioscoop Het Zand: vanaf september kan het weer!
13.00 uur Gnomeo en Juliet (alle leeftijden)
15.30 uur Rango (6+)
Rango is een grappige animatiefilm met Johnny Depp als een ietwat gekke kameleon die ervan overtuigd is dat hij een cowboy is.
Locatie: Theater Het Zand (Pauwoogvlinder 20, Utrecht).
Entree: 3,50 euro p.p.
Meer informatie, filmtrailers en kaartverkoop op www.cultuur19.nl
|
 |
TIP: Expositie Otto Hamer in Het Gebouw
De Utrechtse kunstenaar Otto Hamer (1938) toont heldere schilderijen, constructies en tekeningen, waarin tijd, ruimte en licht de elementen vormen.
Ordening is een voorwaarde voor zijn kunst. Hamer vertaalt zijn denken in vorm en kleur: concrete kunst die nauw in verband staat met het constructivisme en functionalisme.
Het werk toont zichzelf, het suggereert niets anders.
Nog te bekijken t/m 25 september 2011 do t/m zo tussen 1.00 en 17.00 uur.
www.devrijstaat.nl
Meer uitTIPS? Kijk op www.UitinLeidscheRijn.nl
|
|