Samenwerken, Martin Luther King en Modern Salesmanagement

Geen afbeeldingen? Webversie

Beste

Minder competitie, meer samenwerken

De koppen op de nieuwsplatforms en in de media struikelen over elkaar. Het ene is nog ernstiger dan het andere en het schreeuwt allemaal om 'directe actie', 'urgente aandacht' en 'nu'. Soms zelfs in oorlogstaal.

Dat is soms logisch voor journalisten, maar er zijn ook nog steeds bedrijven, die vinden dat competitie, strijd en de slag om de klant het enige is dat telt. Kijk maar eens bij: war for talent, of een andere war for talent, supermarktoorlog, prijzenoorlog en zelfs een matrassen oorlog. En vooral Angelsaksische communicatie-afdelingen gebruiken deze rampenretoriek vaak.

Tot onze spijt is deze oorlogsmetafoor juist nu ongepast, harteloos, maar vooral pijnlijk, omdat met name de oorlog in Oekraïne maar voortduurt. Bovendien is er in oorlog nooit een winnaar. Echt nooit een winnaar. Alleen maar verliezers.

Martin Luther King zei het treffend in 1967: 'Those who love peace must learn to organize as effectively as those who love war' en ruim 50 jaar later lijkt dit nog moeilijk te lukken. Daarom een nieuw initiatief in lijn met King zijn stelling.

Salesmanagement-verbinders gezocht

Verkopers zijn al eeuwen de verkenners voor nieuwe werelden. Ze waren en zijn grensverkenners en ontdekkingsreizigers, die duiven verkochten in de tempel (volgens de bijbel), of kaneel vonden in een land ver weg en dat verhandelden, tablets verkopen aan kinderen en zo voort. Telkens brengen ze 'oude, bekende' en 'nieuwe' groepen met elkaar in contact. En zo zijn ‘verkopers’ de innovators voor nieuwe groei.

En voor ons gouden Salesmanagement-boek (meer dan 50.000 exemplaren) bereiden we de 7e druk voor. Daarvoor bundelen we graag krachten met een aantal Salesdirecteuren of Senior Salesmanagers met 'het hart op de juiste plek' en met 'een strategisch sterke visie op het vak'. Ken je er één of ben je dat? Wil je ons dan een bericht sturen, dan nodigen we hem/haar/jou mogelijk uit voor een creatieve expert-meeting als bijdrage aan het boek?

Overigens was Arnold onlangs te gast in de Salesbazen Podcast en sprak hij met Josef Stevens onder andere over de genoemde visie op verkopen, vriendschap en zakelijk samenwerken. 

Vriendelijke Salesmanagement Experts
Salesbazen Podcast met Arnold

War, what is it good for door Bruce Springsteen

War what is good for, Bruce Springsteen
 
 
  Deel 
  Tweet 
  Deel 
  Doorsturen 

Heart Selling
Saturnusstraat 46 (Azure building)
2132 HB Hoofddorp
+31 30 6922322

Je ontvang deze nieuwsbrief omdat we in het verleden contact hebben gehad, of verbonden zijn via LinkedIn en andere netwerken.

Voorkeuren aanpassen  |  Uitschrijven