Nieuwsbrief Lokale Economie 8 augustus '22

 
 

Zomerprogramma

Ondertussen zijn we al voorbij halfweg de zomervakantie. Maar niet getreurd, er staat nog heel wat op het programma:

- Dinsdag 9 augustus: Avondmarkt Stadscentrum

- Maandag 15 augustus: Rommelmarkt en vuurwerk in Sint – Joris

- Dinsdag 16 augustus: Avondmarkt Promenade van Louisweg richting Storm Harbour

- Zaterdag 20 augustus: Kunstmarkt in het Stadscentrum

- Vrijdag 26 augustus t.e.m. zondag 28 augustus: Sint Bernardus Feesten in Nieuwpoort – Bad  

Alle info via www.visit-nieuwpoort.be

 

PROGRAMMA SINT-BERNARDUSFEESTEN - 26 t.e.m. 28 augustus

Sint-Bernardusfeesten, dat is drie dagen feest in Nieuwpoort-Bad. Flaneren langs de braderie van de eigen handelaars, de meest verrassende mobiele animatie, leuke kidshoekjes, swingende muziekoptredens op twee podia, de traditionele hondenwandeling, het spetterende vuurwerk en nieuw dit jaar, de Avenue Bernard.  Dat en nog veel meer zijn de gangmakers voor de 52ste editie, van vrijdag 26 tot en met zondag 28 augustus.

BRADERIE 

Vrijdag 26/08: 10 tot 19 u.
Zaterdag 27/08: 10 tot 19 u.
Zondag 28/08: 10 tot 19 u.

GROOT PODIUM

Op de Zeedijk richting Loodswezenplein wordt een groot podium geplaatst voor een mix van artiesten, voor elk wat wils.

Vrijdag 26/08

  • 17.30 tot 18.45 u. The Covrettes
  • 19.15 tot 20.30 u. Smashdance
  • 21 tot 22.15 u. Sandra Kim

Zaterdag 27/08

  • 18 tot 19.30 u. Uncle Phil
  • 20 tot 21.15 u. Laura Tesoro
  • 21.30 tot 22.30 u. Viktor Verhulst en Kobe Ilsen
  • 22.30 u. Vuurwerk

Zondag 28/08

  • 12.15 tot 13.45 u. Nieuwpoort Concert Band
  • 14.30 tot 16.00 u. Margriet Hermans en Celien
  • 17.00 tot 18.00 u. Frans Bauer

BOULEVARD BERNARD – Zeedijk ter hoogte van Hendrikaplein

Vier lokale handelaars creëren samen een extra zomers terras, Avenue Bernard, op de Zeedijk nabij het groot podium. Je kunt genieten van een streekbier (Sint-Bernardus & Heroes) of een ander drankje, typisch van hier.

MUZIKALE EN ANDERE SFEERBRENGERS - Albert I Laan en langs Zeedijk (tussen Hendrika- en Leopoldplein)

  • Vrijdag 26/08 tussen 14 en 18 u.: Butler XL – Giraffe - Musica Mobile - Notenkrakers –– Roger en Marcel
  • Zaterdag 27/08 tussen 11 en 18 u.: Austyn Magic -  Cirque Magique – Drago - Los Piccolocos - Love & Peace Police – Mer Perdue – Mobile Games - Musica Mobile – No Pareto - Roger en Marcel – The Victorian Scientists – Toape Geraapte -  Vogelen – XXL
  • Zondag 28/08 tussen 13 en 17.30 u.: Cabaretti Orchestra - Cirque Magique – De Kleine Goochelaar - Fold’n Fly -  Ikaros – Mobile Games – Fou d’Amour – Löfer Echoes -  No Pareto – Koninklijke Katholieke Fanfare Nieuwpoort – Ottfriedt - Vier Seizoenen

KIDSCORNERS

  • Vrijdag, zaterdag en zondag telkens van 10 tot 17 u.: Mini Gipsy Village op Leopoldplein: drie woonwagens vol speelplezier van The Outsider Coast met muziek van Bal Mobiel op zaterdag en zondag van 13 tot 17 u.
  • Zaterdag- en zondag van 10 tot 17 u.: Reuze Voetbalspel en Klimbox en volksspelen op Zeedijk

SINT BERNARDSHONDENWANDELING - Zondag 28 augustus  

Een mooi traditie om in ere te houden! Tweede jaar op rij is het Prins Mauritspark de locatie voor de wandeling met meer dan 100 viervoeters.

  • 11u15 - Start wandeling onder begeleiding van Lofer Echoes aan hondenweide
  • 12u30 – Zegening van de honden op het grasplein naast centrum Ysara

KUNSTMARKT – PLACE DES ARTISTES

Rondom de schildpad, Dienstweg Havengeul, verzamelen op vrijdag, zaterdag en zondag lokale kunstenaars die zich door de zee en Nieuwpoort lieten inspireren. Op zaterdag en zondag krijgen ze ’s middags muzikaal gezelschap van Datswingdt

RECORDPOGING VISBAKKEN  - Zaterdag 27 augustus 10 – 18 u.

Promovis vzw waagt zich opnieuw aan een recordpoging! Ze willen 1000 vissen bakken en verkopen ten voordele van de MUG Heli van West-Vlaanderen. Albert I Laan ter hoogte van Toerisme Nieuwpoort. Koop je ticket voor een vers gebakken pladijs vooraf in de Dienst Toerisme t.e.m. 24/08 of ter plaatse.

IJZERSTERK TALENT PODIUM - Zeedijk tussen Meeuwenlaan/kinderlaan

  • Vrijdag 26/08: 14 – 15.15 u. Not Bad + 15.45 – 17 u. Aurelio XL
  • Zaterdag 27/08: 12 – 13 u. The Vanco Brothers + 13.30 – 14.30 u. Suzy en de wafels + 15 – 16 u. 2 the limits + 16.30 – 18 u. Lunacoustic
  • Zondag 28/08: 13 – 14.30 u. Balcompagnie (kidsproof) + 15.30 – 16.30 u. Discobar Maxipret (kidsproof)

 

 

     

    1ste avond van Ondernemend Nieuwpoort

    Op maandag 24 oktober vanaf 19.00 u. organiseert de Dienst Lokale Economie i.s.m. de Lokaal Economische Raad de 1ste netwerkavond voor alle ondernemers van Nieuwpoort.

    Dit event zal doorgaan in een tent in het Mauritspark te Nieuwpoort.

    Noteer alvast deze datum, meer info volgt later.

     

    Kookwedstrijd Vedette Crevette

    In oktober zijn de garnalen het lekkerst maar ook worden ze dan in grote getale aan land gebracht door de garnaalvissers. Oktober wordt daarom in Nieuwpoort gedoopt tot Maand van de Garnaal. Een maand waarin de kaviaar van de Noordzee via garnalenmenu's en op een rijke gevulde kalender de hoofdrol speelt.

    Garnalen kan je op zoveel verschillende manieren bereiden en iedereen heeft wel z'n voorkeur voor bepaald gerecht. De ene gaat voor klassiek zoals tomaat-garnaal terwijl de andere openstaat voor de nieuwste trends foodpairing. Ga je ook graag zelf aan de slag met deze delicatesse?

    Neem dan zeker deel aan de kookwedstrijd en misschien en word jij de Vedette Crevette van Stad Nieuwpoort en de ster op Foodfront?

    De kookwedstrijd Vedette Crevette staat open voor elke kok in de meeste ruime zin, van professionele tot occasionele kok. Je stuurt je eigen creatie van recept met Nieuwpoortse garnalen binnen voor 22 september en - indien geselecteerd - neem je deel aan de live wedstrijd op zondag 9 oktober in de Vismijn.

    Winnaar ontvangt een cadeaubon twv € 150 geldig bij een Foodfrontrestaurant. Hij/zij mag de titel dragen van Vedette Crevette 2022. Z'n winnende gerecht wordt geserveerd als één van de gerechten op Foodfront gastronomisch festival op zaterdag 22 en zondag 23 oktober in feesttent in Prins Mauritspark. En het gerecht wordt met z'n bereider opgenomen in de nieuwe publicatie van het boek 'De Nieuwpoortse Garnaal, receptenboek van boord tot bord'. 

    Al even kort deze belangrijke weetjes:

    •  als deelnemer en indien geselecteerd voor de tweede ronde dien je verplicht aanwezig te zijn op de live kookwedstrijd op zondag 9 oktober
    •  als winnaar dien je aanwezig te zijn op één van de twee dagen van Foodfront, zaterdag 22 of zondag 23 oktober
    •  voor de bereiding van je recept (5 porties) op live kookwedstrijd krijg je 1 kilogram garnalen die vooraf, tegen start van de wedstrijd gepeld, aan kandidaat worden gegeven inclusief vlees en koppen
    • recept dient verplicht garnalen bevatten van Nieuwpoorste afkomst en zoveel mogelijk lokale producten
    • de jury voor de selectie naar de tweede ronde bestaat uit vertegenwoordigers van vzw Foodfront en Stad Nieuwpoort
    • de jury voor de live kookwedstrijd bestaan uit twee delen; keukenjury (60%) en proefjury (40%)

    Zin om de titel van Vedette Crevette van Nieuwpoort een jaar te dragen?

    Meer informatie, alle wedstrijdmodaliteiten en het inschrijfformulier zijn terug te vinden op www.visit-nieuwpoort.be/kookwedstrijdvedette-crevette

     

     

     

     

    10-Daagse van de Geestelijke Gezondheid

    Het leven zoals we dat kennen, werd de afgelopen jaren serieus op zijn kop gezet. Voor veel mensen gaat dit gepaard met onzekerheid, angst of stress. Het coronavirus heeft niet alleen gevolgen voor onze fysieke gezondheid, maar heeft ook een grote impact op de geestelijke gezondheid van de bevolking. Om deze onzekerheid goed door te komen is de veerkracht van mensen cruciaal.

    Of het nu gaat over een tijdje niet goed in je vel zitten of over psychische stoornissen, mensen durven het moeilijk ter sprake brengen. Dit heeft zeker te maken met het taboe om te praten over onze geestelijke gezondheid in het algemeen en psychische problemen in het bijzonder.

    Daar willen we als stad verandering in brengen. Samen met Logo Brugge-Oostende slaan we de handen in elkaar voor de actie ‘Spreuken in het straatbeeld’.

    Met fijne woordspelingen, deugddoende boodschappen en quotes van bekende of lokale helden op ramen of etalages toveren we een glimlach of ontroering op het gezicht van voorbijgangers en doen we hen nadenken over hun mentale gezondheid. Tegelijkertijd werkt de actie op een ludieke manier mee tegen het taboe dat nog altijd rust op (problemen met) geestelijke gezondheid.

    Graag willen we jouw medewerking vragen. Samen zorgen we zo voor meer veerkracht. Doe mee aan ‘Spreuken in het straatbeeld’ en zet van 1 tot 10 oktober 2022 een spreuk op een raam van jouw zaak, vergezeld door #samenveerkrachtig. Wij bezorgen jou al het benodigde materiaal. We zullen zelf ook spreuken plaatsen op de ramen van onze eigen stadsgebouwen.

    Praktisch:

    1.Laat ons weten of jouw zaak wenst deel te nemen. Je mag hiervoor een mailtje sturen naar robbe.dheuninck@nieuwpoort.be

    2.Wij bezorgen jou een overzicht van spreuken waaruit je kan kiezen.

    3.Schrijf tussen 28 september 2022 en 1 oktober 2022 de spreuk op jouw raam. Wij hebben krijtstiften ter beschikking. Geen tijd? Geef ons een seintje en onze medewerkers komen de spreuk op jouw raam zetten.

     
     
     
    Stad Nieuwpoort
    Dienst Lokale Economie
    www.ikkoopinnieuwpoort.be 
    Marktplein 7, 8620 Nieuwpoort
    Preferences  |  Unsubscribe