Geen afbeeldingen? Webversie

In deze nieuwsbrief vind je informatie om je aan te melden voor een SBA-panel en onze nieuwe incompany obesitas en bariatrische chirurgie. 

Ook zijn we op zoek naar apotheken waar we mogen fotograferen, lees meer over deze en alle overige onderwerpen hieronder:

 

Mogen wij foto's maken?

SBA gaat dit jaar een aantal nieuwe communicatiemiddelen ontwikkelen. Zo komt er een vernieuwde website en zal social media nog actiever worden ingezet. Om de boodschappen van SBA goed te laten zien, gaan we nieuwe foto’s maken. We zijn op zoek naar apotheken waar we mogen fotograferen. Het gaat dan om beelden van de apotheek zelf (binnen en buiten), overzichtsfoto’s, details van de verschillende werkzaamheden en eventueel van mensen die aan het werk zijn met en zonder patiënten. De coördinatie en fotografie verzorgt SBA. 

Vind je het leuk om met ons mee te werken aan deze activiteit of heb je vragen? 

 

 

 

Neem contact op met Danielle den Bleker via d.bleker@sbaweb.nl

 
 

Panelleden

Wij zijn op zoek naar panelleden (werkgevers en werknemers) die samen met Stichting Bedrijfsfonds Apotheken (SBA) de SBA-producten nog beter afstemt op de behoefte uit de markt en deze zichtbaarder maken.

Voor diverse onderdelen van SBA waaronder de ontwikkeling van relevante HR-producten, cursussen van de SBA Academie en-

opleiden/behouden van werknemers zoeken wij leden voor het panel die ons adviseren.

Het gaat hier om een vrijwillige bijdrage met als doelstelling het verbeteren van de vakbekwaamheid van de apothekersassistenten en leidinggevenden. Door je aan melden help je mee met het inhoudelijk verbeteren van de tools en projecten. Ook adviseer je ons over de te ontwikkelen cursussen en trainingen. We gaan ervan uit dat we je 2-3 keer per jaar een enquête per e-mail ontvangt, die je digitaal kan invullen. Door het beantwoorden van de vragen verzamelen wij informatie die wij gebruiken om diverse middelen en projecten te verbeteren of te ontwikkelen.

Meld je aan door een mail te sturen naar servicedesk@sbaweb.nl

 

 

Incompany: Obesitas en bariatrische chirurgie

In de vernieuwde Zorgstandaard Obesitas is meer ruimte dan voorheen voor farmaceutische ondersteuning bij afvallen. Op dit moment zijn er drie geneesmiddelen in Nederland officieel geregistreerd voor de (mede-)behandeling van obesitas. Ook worden er geneesmiddelen off-label gebruikt. Naast leefstijl en medicatie is ook bariatrische chirurgie een behandelmogelijkheid. Dit heeft levenslange consequenties voor het gebruik van medicatie en supplementen. 

Na de incompany cursus ‘Obesitas en bariatrische chirurgie’ kan het team patiënten up-to-date advies geven over hoe medicatie kan ondersteunen bij afvallen, en medicatiebewaking uitvoeren bij patiënten die bariatrische chirurgie hebben ondergaan.

Een incompany cursus vindt plaats in jouw apotheek en richt zich op deskundigheidsbevordering, samenwerking en kwaliteitsafspraken in jouw team. Op deze manier haal je als apotheek meer rendement uit scholing.

 

Zoals je weet is UiB per 1 april uit de lucht. De planningstool is vervangen door een nieuw systeem de SBA-planningstool van Tamigo.

SBA-planningstool (Tamigo)

Heb je jouw apotheek nog niet aangemeld voor het nieuwe systeem en wil je hier meer over weten? Kijk dan op de SBA-website, hier vind je een folder met uitgebreide informatie. Ben je reeds gebruiker van de nieuwe tool maar heb je toch nog een gebruikersvraag? Op de website staan diverse handleidingen van Tamigo en een SBA-document met vragen en antwoorden die je verder op weg helpen. 

Op deze wijze vind je nog sneller en gemakkelijker je antwoord.  SBA-planningstool – SBA (sbaweb.nl)

Volgende week hebben we meer informatie over JUS binnen Tamigo. We houden je op hoogte via de diverse communicatiemiddelen.

 

SBA Academie organiseert:

Stage- en leerlingbegeleiding: 23 mei en 6 juni in Amsterdam
Goede stage-/leerlingbegeleiding draagt bij aan gekwalificeerd personeel voor de apotheek. En die nieuwe collega’s zijn hard nodig! Na afloop van deze cursus ben je als stagebegeleider in staat om stagiaires professioneel te begeleiden. Gecertificeerd voor 15 SBU.

Coördinerend werken in de apotheek: 5 en 19 juni in Utrecht
Geef vaardig invulling aan de coördinerende taken als apothekersassistent. Ontwikkel je vanuit jouw kwaliteiten, en krijg inzicht in jouw ontwikkelpunten. Leer hoe je het team kunt meenemen in gestelde prioriteiten en hoe je kunt omgaan met weerstand. Gecertificeerd voor 8 SBU.

Leefstijladvies aan de balie: 12 juni in Dordrecht
Leer hoe jij de patiënt kunt helpen om de gezondheid te verbeteren, daar waar medicatie onvoldoende oplossing biedt. Met een gezonde leefstijl krijgt de patiënt meer regie over zijn eigen gezondheid, verbetert zijn vitaliteit en neemt het gebruik van medicatie af. Gecertificeerd voor 5 SBU.

 

Geen verlaging van pensioenen

PMA sloot 2022 af met een dekkingsgraad van 100,5%. Dat was lager dan wat PMA wettelijk had moeten bereiken, namelijk 104,5%. De Nederlandsche Bank wil dat pensioenfondsen een buffer aanhouden om tegenvallers op te vangen. Echter, met het oog op de overgang naar het nieuwe pensioenstelsel heeft de overheid een vrijstellingsregeling ingesteld. PMA maakt gebruik van deze regeling zodat ze de pensioenen niet hoeft te verlagen.    

Om onder meer de volgende redenen heeft PMA besloten om de pensioenen niet te verlagen:   

  1. Op basis van de huidige economische verwachtingen en het beleid van PMA, zal de vereiste dekkingsgraad binnen de wettelijke termijnen worden behaald.  
  2. Een verlaging zou de koopkracht van de gepensioneerden verder aantasten. De koopkracht is al aangetast door de hoge inflatie van 2022 en het achterblijven van indexatie. 
  3. Bij het nemen van het besluit heeft het bestuur de verschillende belangen zorgvuldig afgewogen. Lees hier meer over de evenwichtigheid van het besluit. 
  4. Een verlaging van pensioenen is volgens de huidige regels een uiterste maatregel. 
 
 

 

Stichting Bedrijfsfonds Apotheken (SBA)

 

Tel Servicedesk: 0900 722 26 67 op ma. en do.
Mail voor algemene vragen: 
servicedesk@sbaweb.nl

Mail voor vragen over SBA planningstool support@sba.zendesk.com

 
 
 
Klik hier om je uit te schrijven of om je gegevens te wijzigen.
Uitschrijven